Gabinet stomatologiczny Eurodentica - Centrum Profesjonalnej Stomatologii, lekarz stomatolog Małgorzata Kozińska-Szymczak. Klinika stomatologiczna w centrum Gdyni - kompleksowa opieka stomatologiczna. Dentysta Gdynia.

profilaktyka

 W trosce o zdrowie zębów naszych pacjentów szczególny nacisk kładziemy na szeroko pojętą profilaktykę stomatologiczną. Jest to szereg zabiegów pozwalających uniknąć lub opóźnić powstawanie próchnicy zębów i chorób dziąseł. Zdrowie zębów oraz prawidłowa higiena jamy ustnej są podstawą dla wszelkich zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej, protetyki, implantologii, czy też leczenia tzw. "paradontozy".

 

W Eurodentice, w zakresie profilaktyki stomatologicznej oferujemy następujące zabiegi:


Skaling - usuwanie kamienia (nad i poddziąsłowego ) - odbywa się przy użyciu narzędzi ultradźwiękowych, które na skutek emisji fal ultradźwiękowych rozkruszają twardy kamień nie niszcząc przy tym szkliwa.

 

Piaskowanie -usuwanie osadu nazębnego - przy użyciu urządzenia zwanego piaskarką usuwamy osad po kawie, herbacie i papierosach, dzięki czemu zęby stają się czyste, bielsze i przez to ładniejsze. Za pomocą piaskarki można dokładnie wyczyścić przestrzenie międzyzębowe, czyli szczeliny, do których nie dotrze żadne inne narzędzie.

 

Lakowanie (u dzieci) - dotyczy zębów stałych: przedtrzonowych i trzonowych. Budowa anatomiczna tych zębów ze względu na obecność głębokich szczelin i bruzd sprzyja niestety zaleganiu bakterii. Kolonizują one bruzdę już w momencie wyrzynania zęba i bardzo szybko doprowadzają do próchnicy. W celu zabezpieczenia zęba wyrzynającego się przed inwazją próchnicy stosuje się zabieg profilaktyczny polegający właśnie na lakowaniu bruzd, czyli uszczelnieniu bruzd specjalnymi żywicami, tak aby nie mogły do nich wniknąć bakterie. Zalakowane zęby wymagają jednak systematycznych kontroli co 6 miesięcy, m.in. w celu sprawdzania szczelności laku. Redukcja próchnicy - nawet do 90% - jest jednak w pełni zależna od utrzymania się materiału uszczelniającego.

Gabinet stomatologiczny Gdynia - Eurodentica = profesjonalna, kompleksowa opieka stomatologiczna: profilaktyka, stomatologia zachowawcza, endodencja, stomatologia estetyczna, chirurgia stomatologiczna, ortodoncja, protetyka, periodontologia, stomatologia dziecięca, biżuteria nazębana, wybielanie zębów. Dentysta Gdynia - najlepszy stomatolog w Trójmieście. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą - Eurodentica stomatolog Gdynia. Proponujemy profesjonalne usługi stomatologiczne w niskich cenach. Dodatkowo nasi Pacjenci mają możliwość sfinansowania kosztów leczenia w dogodnych dla siebie RATACH ! Na wizycie spytaj lekarza o szczegóły. Gabinet stomatologiczny Eurodentica - stomatolog Gdynia. NASI LEKARZE: lekarz stomatolog Małgorzata Kozińska-Szymczak, lek.stom. Anna Kabacińska, lek.stom. Dorota Zając