Gabinet stomatologiczny Eurodentica - Centrum Profesjonalnej Stomatologii, lekarz stomatolog Małgorzata Kozińska-Szymczak. Klinika stomatologiczna w centrum Gdyni - kompleksowa opieka stomatologiczna. Dentysta Gdynia.

periodontologia

Zajmuje się leczeniem chorób tkanek otaczających ząb oraz błony śluzowej jamy ustnej. Główną przyczyną tych chorób jest nieprawidłowa higiena jamy ustnej, na skutek której powstaje płytka bakteryjna i kamień, co w szybkim tempie prowadzi do paradontozy, a w końcowym efekcie do utraty zębów.

 

W Eurodentice oferujemy naszym Pacjentom :


Instruktaż higieny jamy ustnej - dobierzemy odpowiednią szczoteczkę i pastę dla każdego, powiemy i pokażemy na modelu jak efektywnie czyścić zęby, podzielimy się wieloma cennymi wskazówkami jak przeciwdziałać próchnicy i paradontozie w domu.


Usuwanie kamienia (nad i poddziąsłowego ), tzw. skaling odbywa się przy użyciu narzędzi ultradźwiękowych, które na skutek emisji fal ultradźwiękowych rozkruszają twardy kamień nie niszcząc przy tym szkliwa.


Usuwanie osadu nazębnego, tzw. piaskowanie - przy użyciu urządzenia zwanego piaskarką usuwamy osad po kawie, herbacie i papierosach, dzięki czemu zęby stają się czyste, bielsze i przez to ładniejsze.

Kiretaż zamknięty- specjalista  oczyszcza korzenie zęba poniżej linii dziąseł z wszelkich zanieczyszczeń i czynników zapalnych specjalnymi marzędziami. Zabieg w znacznym stopniu pomaga przy leczeniu zapaleń przyzębia i paradontozy.Celem kiretażu  jest spłycenie kieszonek dziąsłowych i poprawienie kondycji dziąseł.


Leczenie zmian na błonie śluzowej -
 Leczenie chorób błony śluzowej jamy ustnej będzie odbywało się w zależności od rodzaju schorzenia, jakie występuje u pacjenta.Liczne choroby mają swoją manifestację w postaci zmian na błonie śluzowej , wtedy stan zapalny jest zjawiskiem wtórnym i szybka diagnoza ułatwia leczenie choroby ogólnej.


Skaling i piaskowanie-zawsze kończymy bardzo dokładnym wypolerowaniem - tzw. polishingem powierzchni zębów, aby proces gromadzenia kolejnych zabrudzeń rozpoczął się jak najpóźniej. Dla wygody i oszczędności czasu naszych pacjentów, zarówno skaling, jak i piaskowanie możemy wykonać w czasie jednej wizyty. Zabiegiem uzupełniającym do skalingu i piaskowania jest fluoryzacja zębów.


Fluoryzacja - czyli pokrycie zębów preparatem z dużą zawartością fluoru, dzięki któremu szkliwo staje się mocniejsze i bardziej odporne na procesy próchnicowe (redukcja próchnicy od 20 % do 70 %). Ponadto fluor powoduje demineralizację drobnych ubytków szkliwa, znosi nadwrażliwość, zmniejsza odkładanie się płytki bakteryjnej. Do fluoryzacji stosujemy zarówno lakiery jak i specjalne żele oraz pianki smakowe aplikowane na łyżkach. Zabieg fluoryzacji powinno przeprowadzać się od 2 do 4 razy w roku, w zależności od grupy ryzyka.


Szynowanie zębów - w przypadku zaawansowanej paradontozy na skutek której doszło do rozchwiania zębów, możemy zapobiec ich utracie, przechylaniu bądź wysuwaniu z wyrostka poprzez szynowanie specjalnymi taśmami.

Gabinet stomatologiczny Gdynia - Eurodentica = profesjonalna, kompleksowa opieka stomatologiczna: profilaktyka, stomatologia zachowawcza, endodencja, stomatologia estetyczna, chirurgia stomatologiczna, ortodoncja, protetyka, periodontologia, stomatologia dziecięca, biżuteria nazębana, wybielanie zębów. Dentysta Gdynia - najlepszy stomatolog w Trójmieście. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą - Eurodentica stomatolog Gdynia. Proponujemy profesjonalne usługi stomatologiczne w niskich cenach. Dodatkowo nasi Pacjenci mają możliwość sfinansowania kosztów leczenia w dogodnych dla siebie RATACH ! Na wizycie spytaj lekarza o szczegóły. Gabinet stomatologiczny Eurodentica - stomatolog Gdynia. NASI LEKARZE: lekarz stomatolog Małgorzata Kozińska-Szymczak, lek.stom. Anna Kabacińska, lek.stom. Dorota Zając