Gabinet stomatologiczny Eurodentica - Centrum Profesjonalnej Stomatologii, lekarz stomatolog Małgorzata Kozińska-Szymczak. Klinika stomatologiczna w centrum Gdyni - kompleksowa opieka stomatologiczna. Dentysta Gdynia.

endodoncja

 Jest to dziedzina stomatologii zajmująca się rozpoznawaniem i leczeniem stanów zapalnych miazgi zęba i tkanek otaczających ząb - potocznie mówi się o tzw. leczeniu kanałowym. Leczenie endodontyczne jest konieczne przy bardzo głębokich ubytkach próchnicowych, martwicy miazgi, po złamaniu lub zwichnięciu zęba, ze wskazań protetycznych - przed wykonaniem korony lub mostu. Dzięki przeprowadzeniu tego trudnego i pracochłonnego leczenia możliwe jest uratowanie zębów zagrożonych usunięciem Kluczem do sukcesu jest dokładne oczyszczenie, poszerzenie, odkażenie, a następnie wypełnienie kanałów zęba specjalnymi materiałami.

W Eurodentice do leczenia kanałowego wykorzystujemy:

mikroskop-  dzięki swojej precyzji charakteryzuje się bezpieczeństwem i wysoką skutecznością. Wykorzystanie narzędzia, jakim jest mikroskop, pomaga lekarzowi zlokalizować i prawidłowo opracować poszczególne kanały zęba. koferdam
- pozwalający na odizolowanie zęba od środowiska jamy ustnej, dzięki czemu zabieg przeprowadzony jest aseptycznie, bez dostępu śliny.


I-PEX, endometr - urządzenie służące do elektronicznego pomiaru długości kanału. Endometr pozwala na przeprowadzenie leczenia kanałowego u kobiet w ciąży, u których niemożliwe jest wykonanie rtg.


X-Smart - mikromotor endodontycznym, specjalistyczne urządzenie do opracowania kanałów korzeniowych w połączeniu z narzędziami rotacyjnymi NiTi ze specjalnego stopu niklowo-tytanowego. Ich główne zalety to elastyczność, duża odporność na złamanie, efektywne opracowanie nawet bardzo zakrzywionych kanałów, co znacznie skraca czas zabiegu.


radiowizjografie (RVG) - nieodzowny element leczenia kanałowego. Zdięcia RTG/RVG wykonuje się przed, w trakcie leczenia (z narzędziami w kanale), jak i po wypełnieniu kanałów, co pozwala ostatecznie potwierdzić powodzenie leczenia. Dzięki programowi komputerowemu, RVG pozwala na powiększenie obrazu i szczegółowa ocenę wszystkich struktur anatomicznych. Ponadto, w porównaniu ze zwykła kliszą RTG, w znaczący sposób zmniejsza dawkę promieniowania przyjętą przez pacjenta.


 

Gabinet stomatologiczny Gdynia - Eurodentica = profesjonalna, kompleksowa opieka stomatologiczna: profilaktyka, stomatologia zachowawcza, endodencja, stomatologia estetyczna, chirurgia stomatologiczna, ortodoncja, protetyka, periodontologia, stomatologia dziecięca, biżuteria nazębana, wybielanie zębów. Dentysta Gdynia - najlepszy stomatolog w Trójmieście. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą - Eurodentica stomatolog Gdynia. Proponujemy profesjonalne usługi stomatologiczne w niskich cenach. Dodatkowo nasi Pacjenci mają możliwość sfinansowania kosztów leczenia w dogodnych dla siebie RATACH ! Na wizycie spytaj lekarza o szczegóły. Gabinet stomatologiczny Eurodentica - stomatolog Gdynia. NASI LEKARZE: lekarz stomatolog Małgorzata Kozińska-Szymczak, lek.stom. Anna Kabacińska, lek.stom. Dorota Zając