Gabinet stomatologiczny Eurodentica - Centrum Profesjonalnej Stomatologii, lekarz stomatolog Małgorzata Kozińska-Szymczak. Klinika stomatologiczna w centrum Gdyni - kompleksowa opieka stomatologiczna. Dentysta Gdynia.

stomatologia dziecięca

 Jest to dział stomatologii zajmujący się profilaktyką oraz leczeniem zębów dzieci i młodzieży .W naszym centrum preferujemy metody bez stosowania jakiegokolwiek przymusu. Aby nie stresować naszych milusińskich i od samego początku budować pozytywne skojarzenia, prowadzimy wizyty adaptacyjne, które stopniowo przyzwyczajają dziecko do obecności lekarza, zapoznają go z gabinetem stomatologicznym, fotelem i narzędziami. Wizyta przeprowadzana jest w formie zabawy, po której pociecha wychodzi zawsze z drobnym prezentem.

 

Kolorowe wypełnienia - do zębów mlecznych proponujemy do wypełnień materiał w 7 kolorach: złotym, srebrnym, niebieskim, różowym, zielonym, pomarańczowym i cytrynowym. Możliwość dokonania przez dziecko wyboru pomiędzy dostępnymi kolorami zachęci je z pewnością do współpracy podczas zabiegu.


Białe wypełnienia - do zębów stałych, bądź też mlecznych, stosujemy  materiały wydzielające fluor i wzmacniające dodatkowo ząb od środka.


Lakowanie - jest od kilku lat rutynowym zabiegiem profilaktycznym. Dotyczy zębów stałych: przedtrzonowych i trzonowych. Budowa anatomiczna tych zębów ze względu na obecność głębokich szczelin i bruzd sprzyja niestety zaleganiu bakterii. Kolonizują one bruzdę już w momencie wyrzynania zęba i bardzo szybko doprowadzają do próchnicy. W celu zabezpieczenia zęba wyrzynającego się przed inwazją próchnicy stosuje się zabieg profilaktyczny polegający właśnie na lakowaniu bruzd, czyli uszczelnieniu bruzd specjalnymi żywicami, tak aby nie mogły do nich wniknąć bakterie. Zabieg poprzedzamy ozonoterapią, dla pewności, że pod warstwą laku nie ma żadnych bakterii próchnicotwórczych. Zalakowane zęby wymagają jednak systematycznych kontroli, m.in. w celu sprawdzania szczelności laku.


Lakierowanie – dzieci mówią na to „malowanie” zębów lakierem fluorowym, który skutecznie zapobiega powstawaniu próchnicy.

Gabinet stomatologiczny Gdynia - Eurodentica = profesjonalna, kompleksowa opieka stomatologiczna: profilaktyka, stomatologia zachowawcza, endodencja, stomatologia estetyczna, chirurgia stomatologiczna, ortodoncja, protetyka, periodontologia, stomatologia dziecięca, biżuteria nazębana, wybielanie zębów. Dentysta Gdynia - najlepszy stomatolog w Trójmieście. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą - Eurodentica stomatolog Gdynia. Proponujemy profesjonalne usługi stomatologiczne w niskich cenach. Dodatkowo nasi Pacjenci mają możliwość sfinansowania kosztów leczenia w dogodnych dla siebie RATACH ! Na wizycie spytaj lekarza o szczegóły. Gabinet stomatologiczny Eurodentica - stomatolog Gdynia. NASI LEKARZE: lekarz stomatolog Małgorzata Kozińska-Szymczak, lek.stom. Anna Kabacińska, lek.stom. Dorota Zając